Więcej informacji
Newsletter
Nowości i promocje
zapisz się
Szybki kontakt
Nasza konsultantka jest dostępna 24h w celu udzielenia informacji o naszej ofercie wycieczek na Seszele
Napisz, a my oddzwonimy
wyślij

lub zadzwoń:

Tel. + 48 71 336 51 28
Kom. 607 322 035


info@seszele24.pl

Tagi strony
Położenie Bali mapa Bali wyspa Bali mapy Bali mapa Indonezji archipelag

Położenie

 
    Archipelag Seszeli jest jednym z najstarszych rejonów świata - szacunkowo mówi się o powstaniu ich 65 milionów lat temu. Składa się ze 115 wysp, które w sumie zajmują obszar 455 km² i otoczone są szeroką Wyłączną Strefą Ekonomiczną -  Exclusive Economic Zone (EEZ), która rozciąga się na obszarze 1,3 miliona km². Seszele zlokalizowane są w południowo - zachodniej części Oceanu Indyjskiego, a ich najbliższym sąsiadem  jest Madagaskar, zlokalizowany 925 km na południowy zachód od wysp, tuż za nim jawi się olbrzymi kontynent afrykański, oddalony od dziewiczych Seszeli o 1600 km.

   
    Wyspy archipelagu można podzielić na dwie podstawowe grupy: granitowe skupiska wewnętrznych wysp („Inner Islands”) i koralowe atole, które tworzą wyspy zewnętrzne („Outter Islands”). Te pierwsze z grafitowymi wierzchołkami i niezwykłymi krajobrazami znajdują się w pobliżu wyspy Mahe - ze stolicą kraju - miastem Victoria i międzynarodowym lotniskiem, to właśnie ta wyspa stanowią centrum atrakcji i rozrywki na Seszelach. Natomiast wyspy wewnętrzne  -zdecydowanie bardziej płaskie, skomponowane przede wszystkim z korali i materiałów wulkanicznych, zachwycają swoją oryginalnością. W większości są niezamieszkałe, co sprawia, że odbierane sa jako prawdziwe odwzorowanie raju. Najsławniejszym atolem  z tej drugiej grupy jest Aldabra Atoll - wpisany na listę UNESCO jako wyjątkowy oryginał, będący siedliskiem gigantycznych żółwi - tych największych na  świecie.

   Seszele są jedynymi granitowymi wyspami na Oceanie Indyjskim, a właściwie mowa tu tylko o 42 z nich, bowiem pozostałe 73 są to typowe wyspy koralowe. Graniitowe skały, które pokrywają większość wysp wewnętrznych wybrzuszają się w postaci małych gór, porośniętych niezwykle barwną i wyrazistą roślinnością, gdzie spotkać można najrzadsze okazy lokalnej flory i fauny. Najwyższe wzniesienie wysp zewnętrznych Morne Seychellois (905 m n.p.m.)  przyciągają zainteresowanie swoją granitową konstrukcją i otaczającym je turkusowym oceanem. To właśnie dwie najpopularniejsze wyspy : Mahe i Praslin, najbardziej zurbanizowane, zachwycają graniowymi formacjami czy rajskimi plażami z rządem palm i białym, delikatnym piaseczkiem. W sumie linia brzegowa rozciąga się na 491 km, więc z pewnością odnajdą tu państwo swoje wymarzone plaże, z których Seszele są tak bardzo znane.  Seszele - główne wyspy Seszele - archipelag Seszele na mapie świata
WsteczStrona Główna Drukuj
Logo Seszele
Polski Związek Organizatorów Turystyki - Polish Tour Operators Association
copyright Unique Moments 2007-2015